aromasin sa vyhýba rakovine prsníka
Anthony Roberts

Pred niekoľkými rokmi bol Aromasin (Exemestane) v steroidnom svete trochu stratená vec. Stál sám, keď na masovom trhu ponúkol jediný inhibítor steroidnej aromatázy, avšak do roku 2005 sa nikdy skutočne nezachytil davom kulturistiky. Väčšina výskumných štúdií chemických stránok nepriniesla, rovnako ako náklady na nákup legitímneho produktu Pfizer. Páčilo sa mi však, ako aj v článku, ktorý som napísal pre spoločnosť Mesorx, splnil jeden článok, ktorý naznačuje jeho nadradenosť pre terapiu po cykle-nielenže sa mi nepáči iba pravda, že znižuje estrogén. Pravda, že jeden z jeho metabolitov, 17-hydroexemestane, sa viaže s vysokou afinitou k androgénovému receptoru (čím vyvoláva androgénne, ako aj anabolické „vedľajšie účinky“).

Po článku (k), predaj skočil na produkt, ako aj pracoviská Chem pre výskumné štúdie začali priniesť (a predávať) veci. Potom sme videli vyrážku výživových doplnkov, ktoré zasiahli trh, založené na koncepcii, že to boli aj inhibítory steroidnej aromatázy (*ktoré niektorí boli, ako aj niektoré neboli, hoci žiadna nebola taká veľká ako exemestán).

Takže som vždy rád tieto veci, ako aj teraz, sa zdá, že ho možno použiť ako preventívne rozhodnutie proti rakovine prsníka.

Túto minulú sobotu skupina vedcov v Chicagu odhalila, že poskytli lieky skupine žien, ktoré boli na vysokej rizike na založenie rakoviny prsníka, a tiež zistili, že výrazne znížila počet invazívnych rakoviny prsníka dve tretiny. Pôsobivé? Druh. Avšak nie úplne-3% vysokorizikovej skupiny založili rakovinu prsníka, zatiaľ čo 1% založilo rakovinu prsníka v skupine pre výskumné štúdie. Inými slovami, výrazne to znížilo počet žien, ktoré dostali rakovinu, avšak očakávam, že dodržiavanie sa skončí problémom … Nie veľa lekárov bude ochotných predpísať inhibítor steroidnej aromatázy ako preventívne opatrenie, ako aj teraz To, že patent spoločnosti Pfizer vypršal, nemusí mať dostatočnú odmenu pre lekárov, aby predpísali liek. Potom možno opäť prepustia iný patent, pretože tieto informácie boli podozrivo poskytnuté blízko času, keď sa ich patent skončil …

Od Debra Sherman

CHICAGO, 4. júna (Reuters)-Zistilo sa, že aromasín estrogénového blokátora znižuje nebezpečenstvo zriadenia rakoviny prsníka o 65 percent u postmenopauzálnych žien s vysokým nebezpečenstvom rakoviny prsníka, vedci uviedli v sobotu.

Neskorá skúška so 4 560 postmenopauzálnymi ženami, ktoré boli v zvýšenom nebezpečenstve zavedenia rakoviny prsníka, zistilo, že tí, ktorí užívali liek, tiež chápali ako Exemestane, mali menej invazívnych rakovín prsníka po 3 rokoch, ako aj bez vážnych vedľajších účinkov.

“Teší nás toto redukcie dvoch tretín,” uviedol v rozhovore Dr. Paul Goss, riaditeľ výskumu rakoviny prsníka v Massachusetts General Hospital.

Poznamenal, že u pacientov, ktorí užívali liek, bolo menej agresívnejších druhov nádorov, avšak obmedzením výskumnej štúdie bolo, že stredné sledovanie bolo len 3 roky.

Lieky ponúka spoločnosť Pfizer Inc (PFE.N) pod značkou Aromasin, ktorý stratil svoj patent 1. apríla 2011 a teraz sa ponúka v lacnejšej všeobecnej verzii.

Výsledky výskumnej štúdie boli poskytnuté v Chicagu pri výročnom uspokojení Americkej spoločnosti klinickej onkológie.

Odhaduje sa, že každý rok je diagnostikovanou rakovinou prsníka na celom svete 1,3 milióna žien, ako aj takmer 500 000 matrice na chorobu. Je to druhá hlavná príčina smrti rakoviny u žien USA po rakovine pľúc.

Štúdia, ktorú sponzoroval spoločnosť Pfizer, rozdelila účastníkov do dvoch skupín: jedna získala lieky a druhá dostala placebo. V skupine liekov bolo hlásených 11 invazívnych rakovín prsníka v porovnaní s 32 v skupine s placebom. Rovnako bolo v skupine menej situácií prekurzorových lézií, ktoré boli exemestane.

Goss, ktorý viedol štúdiu, poznamenal, že tamoxifén sa už mnoho rokov využíva na prevenciu rakoviny prsníka, mal však vážne vedľajšie účinky, vrátane zvýšenia nebezpečenstva vytvorenia rakoviny maternice, útvarov katarakty a mozgovej príhody.

Miernejšie vedľajšie účinky

Spoločnosť EXEMESTANE nespôsobila vysokú úroveň toxicity. Jeho bočné vplyvy boli omnoho miernejšie, že tie, ktoré sa vyskytli pri tamoxiféne, povedal, hoci v osteopénii došlo k miernemu zvýšeniu – nízka hustota kostí, avšak nie je dostatočná na klasifikáciu ako osteoporóza.

Medzi ďalšie vedľajšie dopady uvedené vo výskumnej štúdii patrili návaly horúčavy, potenie, únava a nespavosť.

„Vek je jediným najväčším nebezpečným faktorom na stanovenie rakoviny prsníka. Keď máte 60 rokov, vaše nebezpečenstvo zvyšuje, takže tento (výskum) si zaslúži zváženie prevencie. Nerozumieme, či pacienti vyžadujú tento Pchorý na celý život. “

Po 5 rokoch nedošlo k nebezpečnej akumulácii toxicity z drogy.

“Nemôžem sa pozrieť na niekoho do očí, ako aj prisahať, že to nebude (toxické po dlhšiu dobu), existujú však veľké dôkazy o tom, že lieky sú bezpečné,” uviedol Goss.

Ľudia užívali statíny na nižší cholesterol, ako aj antihypertenzívne lieky na zníženie krvného tlaku roky, poznamenal Goss. “Toto je presne ten istý koncept.”

A náklady na Exemestane výrazne klesli.

Komerčne, dokonca aj so svojím patentom, ktorý bol stále chránený, bol Aromasin Pfizer v prvom štvrťroku iba miernym predajcom, pričom predaj klesol o 114 miliónov dolárov na 114 miliónov dolárov.

Orálna tableta raz denne bola pôvodne oprávnená liečiť pokročilú rakovinu prsníka u žien po menopauze, ktoré už boli liečené tamoxifénom 2 až 3 roky. Lieky sa tiež používajú na liečbu žien, ktorých rakovina prsníka sa zhoršila, keď užívali tamoxifén.

Exemestane patrí do triedy liekov na rakovinu prsníka chápanú ako „inhibítory aromatázy“, ktoré fungujú znižovaním množstva estrogénu, ktoré telo produkuje. Nižšie hladiny estrogénu môžu pomaly alebo dokonca zastaviť rast niektorých nádorov prsníka, ktoré vyžadujú rast estrogénu.

Andrew Seidman, onkológ v New Yorku Memorial Sloan-Kettering Cancer Center, označil výsledky zaujímavé, pretože Exemestane poskytuje vysoko rizikové ženy alternatívu k tamoxifénu, ako aj k dvojitej mastektómii, aby sa zabránilo chorobe.

Goss uviedol, že sa pýtal, či sa Pfizer pokúsi predĺžiť patent na základe tejto novej preventívnej indikácie.

Hovorca spoločnosti Pfizer odmietol komentovať regulačné plány výrobcu drog.

„Môžeme uviesť, že nepretržité hodnotenie aromasínu v susedstve výskumnej štúdie prispieva k rastúcemu súboru porozumenia pri rakovine prsníka, ako aj môže pomôcť klinickým lekárom, ako aj pacientom určiť to najlepšie využitie terapie inhibítorom aromatázy,“ povedal.

(Reporting od Debra Sherman, Editing Sandry Maler)

článok

Leave A Comment

Recommended Posts

Aromasin sa vyhýba rakovine prsníka

aromasin sa vyhýba rakovine prsníka Anthony Roberts Pred niekoľkými rokmi bol Aromasin (Exemestane) v steroidnom svete trochu stratená vec. Stál sám, keď na masovom trhu ponúkol jediný inhibítor steroidnej aromatázy, avšak do roku 2005 sa nikdy skutočne nezachytil davom kulturistiky. Väčšina výskumných […]

lygdk

Partner Jenner & Block ponúka informácie o povolaní športových prokurátorov, ako aj o problémoch dňa

(dodržiavanie článku sa objavil počas leta v športových sporoch. Výstraha ponúka predplatiteľom najrozsiahlejšie vyhľadávateľný archív športového športu v odbore Zhrnutie situácie špecifickej pre dané zákony, ako aj bylined články.) Partner Jenner & Block Michael J. Nelson zastupoval športových klientov na profesionálnom, kolegiálnom […]

lygdk